Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

USA identifikovaly další oběť teroristického útoku z 11. září 2001

11. září 2001
11. září 2001
Foto: Pixabay

Washington - Úřady v USA identifikovaly další oběť teroristického útoku na Světové obchodní středisko (WTC) v New Yorku z 11. září 2001.

Jde o poslední takovou identifikaci od března 2015. Zatím poslední identifikovanou obětí je muž; jeho jméno nebylo s ohledem na přání rodiny zveřejněno. Informoval o tom dnes deník The Guardian.

Jeho totožnost se podařilo ověřit díky nové, citlivější technologii DNA použité k testování fragmentů kostí, informoval úřad soudního lékaře.

Nově identifikovaný muž je 1641. obětí, jejíž totožnost byla ověřena. Při atentátu zahynulo podle oficiálních údajů 2753 lidí, 40 procent z nich ale stále nebylo identifikováno.

Teroristé narazili do věží Světového obchodního střediska dvěma unesenými letadly. Soudní lékaři zkoumají více než 21.900 částí těl zemřelých.

Témata:  37145 USA EuroZprávy.cz

Související

Aktuálně se děje

3. listopadu 2025 17:56

Velká změna na TV Nova: Gold končí, přichází nový kanál

Od pondělí dochází ke změně v nabídce pro diváky televize Nova. Oblíbený kanál Nova Gold mění svůj název na Nova Krimi. Tato transformace zahrnuje nejen nové logo a vizuální styl, ale především divákům přinese koncentrovanou programovou nabídku plnou známých detektivních a kriminálních seriálů. Změna proběhne automaticky, takže stávající diváci nemusejí nic nastavovat. Na stejné pozici, kde dosud naladili Nova Gold, naleznou od pondělí nový kanál.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy