Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zatčený islamista na služebně v Istanbulu zabil nožem policistu

Turecká policie
Turecká policie
Foto: egm.gov.tr

Istanbul - Turecký policista přišel v neděli večer o život v budově jedné policejní služebny v Istanbulu, kde jej nožem napadl muž, krátce před tím zatčený kvůli podezření, že chystá teroristický útok jako sebevražedný atentátník ve službách Islámského státu (IS).

Oznámila to turecká média s tím, že ostatní policisté útočníka ihned zabili.

K incidentu došlo v okamžiku, kdy zatčený vystoupil z policejního auta a měl být odveden do cely. Policista, pobodaný nožem, podlehl svým zraněním v sanitce cestou do nemocnice. Média kladou otázku, jak se mohlo stát, že podezřelý mohl mít u sebe po zatčení nůž.

Ankara v posledních letech zadržela více než 5000 osob podezřelých z napojení na IS. Této teroristické organizaci se připisuje řada krvavých atentátů v posledních letech, naposledy útok v istanbulském klubu z noci ze Silvestra na Nový rok s 39 oběťmi na životech.

Témata:  Turecko Islámský stát policie Turecko

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:49

Mezinárodní trestní soud vydal zatykače na Netanjahua a Gallanta

Mezinárodní trestní soud (ICC) vydal zatykače na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta kvůli údajným válečným zločinům. Soud, který sídlí v Nizozemsku, podle CNN uvedl, že má „rozumné důvody“ se domnívat, že Netanjahu nese trestní odpovědnost za válečné zločiny, mezi něž patří „použití hladovění jako metody války“, stejně jako za „zločiny proti lidskosti zahrnující vraždy, pronásledování a jiné nelidské činy“.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.