Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

GIBS stíhá dva policisty pro neoprávněné nahlížení do databází

Policie ČR, ilustrační fotografie
Policie ČR, ilustrační fotografie
Foto: Robert Pavelka, EuroZprávy.cz

Praha - Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhá dvojici pražských policistů, jsou podezřelí ze zneužití pravomoci a neoprávněného nahlížení do policejních databází. Případem se zabývá Městské státní zastupitelství v Praze.

Jeden z obviněných podle inspekce za peníze organizoval poznávací prohlídky ve vietnamské tržnici. Inspekce o tom dnes informovala na svém webu.

Oba muži jsou vyšetřováni na svobodě. Podle informací televize Nova je jedním ze stíhaných vedoucí policejního týmu Regulátor, který má na starosti kriminalitu v tržnici Sapa. Druhý policista je podle televize jeho podřízeným.

GIBS policisty stíhá pro podezření ze zneužití pravomoci úřední osoby a neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči dat. „Oba obvinění policisté měli neoprávněně vstupovat do informačních systémů Policie České republiky a Ministerstva vnitra ČR a pro svou vlastní potřebu tak nezákonně získávat informace," uvedla k případu inspekce.

Témata:  Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:43

Patří StarDance na ČT? Ředitel televize prozradil, jak to cítí

StarDance pozítří opět pokračuje a poběží ještě několik sobot, než poznáme vítěze této řady. Měla by být tou vůbec poslední? I takové názory někdy zaznívají. Česká televize je ale bytostně přesvědčena, že taková show do vysílání patří. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.