reklama

V úterý filipínští policisté usmrtili při podobné akci v provincii Bulacan 32 lidí, což byl podle tiskových agentur největší počet obětí protidrogových razií během jednoho dne. Policisté tvrdí, že jednají v sebeobraně. Podezřelí překupníci a uživatelé drog bývají podle nich ozbrojení a kladou odpor.

Policie uvádí, že při protidrogových operacích bylo od loňského léta zabito přes 3400 lidí. Více než 1800 dalších lidí prý usmrtili neidentifikovaní zabijáci při incidentech souvisejících s obchodováním s drogami. Na 5700 dalších násilných smrtí je podle policie předmětem vyšetřování.

Zatím není jasné, z jakého důvodu policie tento týden vystupňovala své protidrogové akce. Duterte ve středu prohlásil, že je dobře, že v Bulacanu bylo zabito 32 zločinců. "Zabíjejme 32 každý den. Možná tím zmírníme problémy, které trápí tuto zemi," uvedl.

Kampaň vyvolala kritiky Západu i mezinárodních humanitárních organizací, které upozorňují na mimosoudní zabíjení, jehož obětí se stávají převážně drobní překupníci. Duterte naopak aktivisty kritizuje. Podle něj by policisté měli členy organizací pro lidská práva zastřelit, pokud by bránili ve výkonu spravedlnosti.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama