reklama
Finalistky České Miss 2018. Takhle vypadají v plavkách i bez nich! - anotační obrázek
Finalistky České Miss 2018. Takhle vypadají v plavkách i…

Narodil se v roce 1995 v severomarocké Mrirtě, asi 150 kilometrů od hlavního města Rabatu. Do Španělska se přestěhoval se svým otcem Umarem kolem roku 1999. Umar je zaměstnán v dřevařském průmyslu ve Španělsku.

Vystudoval elektromechaniku v severošpanělském městě Ripoll, kde žil. Podle spolužáků byl dobrým a disciplinovaným studentem, který si občas přivydělával prodejem bot na trhu ve městě. Poté pracoval v metalurgických podnicích v Ripollu.

Podle příbuzných v Mrirtě mohl být abú Júnis negativně ovlivněn svým bratrancem Muhammadem Hišámím, který navštěvoval noční kluby a holdoval alkoholu. Příbuzní také uvedli, že Júnise a Muhammada naposledy viděli letos v březnu, kdy za nimi oba přijeli na krátkou a nečekanou návštěvu.

Hišámí byl spolu s dalšími čtyřmi útočníky zastřelen minulý pátek ve městě Cambrils, když tam při útoku automobilem zabili jednu ženu a zranili šest dalších lidí. Při atentátu v Cambrils zemřel také Júnisův bratr Husajn.

Podle španělské policie je možné, že teroristy zradikalizoval imám mešity v Ripollu Abdelbaki Es Satty. Tento imám v červnu náhle odjel a zástupcům mešity pouze řekl, že chce pobýt tři měsíce v Maroku. Policie se nyní kloní k názoru, že Es Satty může být osobou, která zemřela při výbuchu v domě ve městě Alcanar minulou středu.

– Globe24.cz / ČTK

0 komentářů Napište svůj názor

reklama