Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Polsku havarovala vládní limuzína s Walesou

Lech Walesa
Lech Walesa
Foto: Reprofoto Wyborcza.pl

Varšava - V severopolském Gdaňsku bourala limuzína, patřící vládní ochrance BOR, která zrovna převážela bývalého prezidenta z 90. let Lecha Walesu. Walesa je tvrdým kritikem současné vlády. Nicméně na vládní ochranku má jako bývalý prezident ze zákona nárok.

Nikomu se podle médií nic nestalo, nicméně vládní ochranka je pod palbou kritiky za další ze série nehod.

"Byla to srážka, kterou způsobil řidič osobního auta," řekla televizi TVN mluvčí BOR, majorka Katarzyna Kowalewská. Policie už potrestala viníka nehody pokutou.

BOR nicméně neinformoval, že ve voze byl Lech Walesa. Podle časopisu Wprost exprezident po incidentu odkráčel pěšky domů, i s řidičem, který mu současně dělá tělesného strážce.

Média připomínají, že nehod vládních vozů, často s vysoce postavenými hodnostáři na palubě, je poslední dobou hodně. Nejvážnější zřejmě postihla kolonu s premiérkou Beatou Szydlovou letos v únoru v její rodné Osvětimi. Auto s prezidentem Andrzejem Dudou zase loni v březnu skončilo v příkopu poté, co mu praskla pneumatika.

Témata:  Lech Walesa Polsko

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.