Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kvůli hurikánu Harvey je uzavřeno letiště v texaském Houstonu

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixmac

Corpus Christi (USA) - Záchranáři na řadě míst Texasu pomáhají lidem ohroženým přívaly vody, které vyvolal hurikán Harvey. Postiženo je například letiště v Houstonu, které muselo být uzavřeno.

Živel na pevninu udeřil v noci na sobotu SELČ prudkými dešti a větry přesahujícími rychlost 210 kilometrů za hodinu.

I když Harvey nad pevninou rychle zeslábl a změnil se v tropickou bouři, Národní středisko pro hurikány (NHC) varuje před záplavami, které mohou během příštích dnů následovat.

O oprávněnosti tohoto varování se mimo jiné už přesvědčilo nejlidnatější texaské město Houston a jeho okolí. Místní letiště Williama P. Hobbyho přiměla zastavit provoz pro přílety i odlety neustále stoupací voda na letištní ploše.

Hurikán Harvey, který se v sobotu už změnil v tropickou bouři, si v americkém státě Texas vyžádal nejméně dvě oběti a 14 osob bylo zraněno. Na 300.000 lidí se ocitlo bez elektřiny. Informovala o tom dnes agentura AP. Texaský guvernér Greg Abbott v noci na dnešek varoval před silnými záplavami, které ještě bouře může způsobit v příštích několika dnech.

Místní úřady v noci na dnešek informovaly o druhém úmrtí v souvislosti s živlem. Jedna žena zemřela v okrese Harris, kde leží i nejlidnatější texaské město Houston, když velká voda zaplavila její auto. První obětí se stal muž v okrese Aransas, který během bouře zemřel při požáru ve svém domě. Nejméně 14 lidí utrpělo zranění, většinou lehká, včetně zlomenin.

Bilance mrtvých i zraněných může být vyšší, neboť záchranáři se podle AP zatím nedostali do některých nejhůře postižených oblastí.

Témata:  hurikán Harvey hurikán letiště USA

Aktuálně se děje

14. července 2024 11:03

Čeští politici odsoudili útok na Trumpa: Násilí do politiky nepatří

Čeští politici se stavějí na podporu Donalda Trumpa, který byl v sobotu večer zasažen atentátníkem na volebním mítinku. Někteří z nich vyjádřili šok, jiní útok odsoudili jako zbabělost. Všichni republikánskému kandidátovi přejí brzké uzdravení. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy