Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Turecká policie minulý týden zatkla kvůli údajné teroristické činnosti přes 580 lidí

Turecká policie
Turecká policie
Foto: egm.gov.tr

Ankara - V Turecku bylo za uplynulý týden zatčeno přes 580 lidí, prý jde o teroristy. 400 z nich je obviněno z napojení na duchovního Fethullaha Gülena, kterého Ankara označuje za hlavního osnovatele loňského nezdařeného pokusu o převrat.

Policie v minulém týdnu zatkla také přes 120 lidí kvůli údajným kontaktům se zakázanou Stranou kurdských pracujících (PKK). Stranu, která vede boj za nezávislost Kurdistánu na Turecku, považuje Ankara za teroristickou organizaci. Během razie bylo dalších 22 údajných kurdských přívrženců zabito, uvedla agentura ANSA.

Úřady navíc obvinily 44 lidí z napojení na Islámských stát (IS), dalších 14 skončilo v rukou policie kvůli podezření z kontaktů s extremisty z levicových hnutí.

Turecko za rok od zmařeného puče poslalo do vazby zhruba 50.000 lidí. Více než 150.000 policistů, vojáků, soudců, učitelů a dalších lidí přišlo kvůli podobným obviněním o práci.

Témata:  Turecko PKK Islámský stát policie Turecko

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:49

Mezinárodní trestní soud vydal zatykače na Netanjahua a Gallanta

Mezinárodní trestní soud (ICC) vydal zatykače na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta kvůli údajným válečným zločinům. Soud, který sídlí v Nizozemsku, podle CNN uvedl, že má „rozumné důvody“ se domnívat, že Netanjahu nese trestní odpovědnost za válečné zločiny, mezi něž patří „použití hladovění jako metody války“, stejně jako za „zločiny proti lidskosti zahrnující vraždy, pronásledování a jiné nelidské činy“.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.