Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bouře Harvey komplikuje dopravu v USA, zrušeny byly 4 tisíce letů

Letadla, ilustrační foto
Letadla, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Houston - Ve Spojených státech bylo od pátku kvůli hurikánu a bouři Harvey zrušeno přes 4000 letů. Informoval o tom dnes portál AirlineGeeks. 

Počet odřeknutých spojů se ještě výrazně zvýší, neboť uzavřena jsou stále obě mezinárodní letiště v texaském Houstonu.Harvey, který zasáhl Texas nejdříve jako hurikán a následně zeslábl na bouři, ovlivňuje leteckou dopravu v celých USA.

Společnosti United Airlines a Southwest Airlines, které Houston využívají jako jednu ze svých velkých přestupních stanic, musely kvůli řádění živlu řadu spojů zrušit a u dalších upravit letovou trasu.

Dnešní znovuotevření mezinárodního letiště ve městě Corpus Christi tak letecké dopravě poskytlo alespoň malou úlevu, obě mezinárodní letiště v Houstonu jsou ale nadále uzavřena, stejně jako několik dalších menších letišť.

Letiště George Bushe, které je pojmenováno po prezidentu Bushovi starším, bude v provozu ve čtvrtek v poledne. Hobbyho letiště pak otevře zřejmě ve středu ráno.

Témata:  hurikán Harvey letectví a letadla letiště

Aktuálně se děje

14. července 2024 9:31

Světoví politici reagují na atentát na Trumpa. Ozval se i Babiš či Rakušan

Politické rozdíly stranou – na atentát proti Donaldu Trumpovi reagovali zahraniční politici ze všech koutů světa. Vyjadřují zneklidnění a znechucení nad útokem, zároveň však úlevu nad tím, že je kandidát v pořádku. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy