Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bouře Harvey zpustošila Texas, teď míří k Louisianě

Zvláštní zachycení deště
Zvláštní zachycení deště
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Houston - V úterý obyvatelé Houstonu po několika dnech znovu spatřili slunce. Tropická bouře Harvey, která zpustošila část Texasu, se začala přesouvat do Louisiany.

Podle serveru deníku USA Today byla bouře v úterý večer (dnes ráno SELČ) zhruba 130 kilometrů od texaského Port Arthuru, který leží 140 kilometrů východně od Houstonu.

Nad pevninu se dostane zřejmě na hranici mezi Texasem a Louisianou dnes kolem sedmé ráno místního času (14:00 SELČ). Ve čtvrtek by živel měl zeslábnout na tlakovou níži.

Harvey, původně jako hurikán, zasáhl Texas pozdě v pátek večer. Změnil se v bouři, při níž spadlo 132 centimetrů vody. Až se vrátí nad pevninu, očekává se, že na texaském pobřeží a na jihozápadě Louisiany spadne ještě 15 až 30 centimetrů vody. Špatná situace je v texaském okrese Harris, kde žijí čtyři miliony lidí a jehož území je ze 30 procent pod vodou.

Témata:  hurikán Harvey Texas v USA počasí povodně v USA

Související

Aktuálně se děje

4:00

Další záchvěv letního počasí. Meteorologové poskytli předpověď na celý týden

Začíná nový týden, jehož první polovina má být podle meteorologů dynamická a proměnlivější. Od čtvrtka se počasí stabilizuje, bude teplo a slunečno. Výrazně se oteplí na víkend, kdy se teploty místy dostanou i nad letních 25 °C. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy