Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německá CDU si uřízla ostud, omylem na plakátech propagovala konkurenční SPD

Německo
Německo
Foto: Pixabay

Heidelberg - Členové křesťanských demokratů (CDU) kancléřky Angely Merkelové si v západoněmeckém Heidelbergu utrhli ostudu. Po městě nechali rozmístit velkoplošné plakáty, které však voliče vyzývaly, aby dali svůj hlas sociálním demokratům (SPD).

Většina plakátů zobrazovala kandidátku na premiérku spolkové země Sársko Anke Rehlingerovou. Sárské zemské volby se ovšem konaly už v březnu a Heidelberg navíc leží v Bádensku-Württembersku.

Samotní křesťanští demokraté se nejprve domnívali, že jejich političtí konkurenti udělali chybu, nakonec ale přiznali ostudu. Mobilní plakátovací plochy totiž příslušná firma rozmístila po městě na jejich objednávku, aniž je však předtím přelepila plakáty s kandidáty CDU.

Krajské předsednictvo CDU se svým politickým konkurentům omluvilo a předalo jim "šest lahví opravdu dobrého vína".

Heidelberská buňka SPD aféru Plakatgate vzala s humorem. "Pokračujeme v předvolebním boji - každý sám za sebe," napsali socialisté na facebooku.

Témata:  volby v Německu Německo Křesťanskodemokratická konzervativní unie CDU/CSU Sociálnědemokratická strana Německa (SPD)

Související

Aktuálně se děje

22. května 2025 13:33

Z Brna přišla smutná zpráva. Zemřel uznávaný historik Jiří Pernes (†76)

Českou akademickou obec zasáhla smutná zpráva. Ve věku 76 let zemřel brněnský historik Jiří Pernes. Informovala o tom brněnská redakce Událostí, zpravodajského pořadu České televize.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Donald Trump a Cyril Ramaphosa

Trump v Oválné pracovně šokoval prezidenta JAR. Pustil mu video s vymyšleným obviněním z genocidy

Prezident Spojených států Donald Trump během dnešního jednání v Bílém domě šokoval svého hosta, jihoafrického prezidenta Cyrila Ramaphosu, když jej nečekaně konfrontoval s opakovanými a nepodloženými tvrzeními o údajné „genocidě bělochů“ v Jižní Africe. Setkání, které mělo být zaměřeno na obchod a nerostné suroviny, se rychle změnilo v dramatickou výměnu názorů na jeden z nejcitlivějších problémů jihoafrické společnosti.