Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V budhistickém chrámu ubili mačetou mnicha

Zbraně
Zbraně
Foto: Pixabay

Dháka - V jižním Bangladéši byl dnes v chrámu ubit mačetou pětasedmdesátiletý buddhistický mnich.

Informovala o tom místní policie. Stal se tak další z obětí útoků na příslušníky náboženských menšin. Většina ze 160 milionů Bangladéšanů vyznává islám, buddhisté tvoří necelé jedno procento věřících.

Vesničané našli ráno tělo mnicha Maung Šue U Čaka v kaluži krve v chrámu. Byl zabit mačetou, citovala agentura AFP zástupce velitele policie v okrese Bandarban, vzdáleném 350 kilometrů od Dháky.

Podle policie na mnicha zaútočili nejméně čtyři lidé. "Viděli jsme v chrámu stopy a odhadujeme, že tam vnikli čtyři nebo pět lidí," řekl policista.

Témata:  Bangladéš mniši zbraně

Související

Aktuálně se děje

17. května 2026 10:52

Mirai, Mig 21 nebo Landa. Hrady CZ odhalily všechny vystupující

Točník, Kunětická hora, Švihov, letos nově Hluboká nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov a Bezděz. Festival Hrady CZ se od ostatních akcí svého druhu liší jedinečnou koncepcí putovní akce, která již 21 let propojuje živou hudbu s atmosférou českých a moravských památek. Každá zastávka se odehrává v jiném prostředí, což nabízí návštěvníkům po celé republice pokaždé odlišný zážitek. Unikátní je také kombinace moderní hudební scény s geniem loci okolí hradů a zámků, díky čemuž festival působí doslova jako kulturní putování napříč historií i současností. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy