Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Firma slovenského prezidenta Kisky prý čelila vyšetřování kvůli daňovému deliktu

Vzpomínková akce na 17. listopad 1989 a demonstrace proti Zemanovi před očima čtyř dalších prezidentů.
Vzpomínková akce na 17. listopad 1989 a demonstrace proti Zemanovi před očima čtyř dalších prezidentů.
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Bratislava - Firma slovenského prezidenta Andreje Kisky a jeho bratra KTAG čelila vyšetřování pro podezření na daňový delikt ve výši zhruba 27.000 eur (704.000 korun). Informuje o tom Denník N. Bratislavský hrad se ke kauze zatím nevyjádřil.

List s odvoláním na úřední dokumenty, které redakci poslal anonym, na svém webu napsal, že případ souvisí s financováním Kiskovy kampaně před prezidentskými volbami v roce 2014.

Daňoví inspektoři zjistili, že KTAG v rozporu s předpisy zahrnula do svých výdajů i částku 136.000 eur (3,54 milionu korun), které společnost ve skutečnosti použila v kampani na propagaci Kisky. Tímto způsobem společnost zkrátila daň z příjmů. Loni na podzim proto daňový úřad firmě nařídil doplatit na dani zmiňovaných asi 27.000 eur, což KTAG i udělala.

Podle listu KTAG, která podniká v oblasti pronájmu kanceláří, zahrnula do daňových výdajů například i náklady na tisk letáků, lepení plakátů, poradenské či marketingové služby. Daňoví kontroloři tyto náklady firmě neuznali.

Daňový úřad podal na konci loňska trestní oznámení pro podezření z krácení daní. Policie ale po dvou měsících vyšetřování ukončila, protože trestnost činu zanikla. Slovenský trestní zákoník totiž umožňuje u některých daňových deliktů dodatečně zaplatit daň i během policejního vyšetřování, aniž by viníkovi hrozilo stíhání.

Témata:  Andrej Kiska prezident Slovenska Slovensko

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.