Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Západně od Mexika se vytvořil hurikán Max, může ohrozit turisty v Acapulcu

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: NOAA (National Oceanic & Atmospheric Administration)

Mexiko - V Tichém oceánu se dnes vytvořil hurikán Max, který směřuje k pevnině a může ohrozit turisty hojně navštěvovaná mexická letoviska Acapulco, Zihuatanejo a Ixtapa.

Maxe provází vítr o rychlosti kolem 120 kilometrů v hodině, což ho řadí do kategorie nejslabších hurikánů. Bouře se nachází zhruba 90 kilometrů jihozápadně od Acapulka.

Region se vzpamatovává z hurikánu Irma, který zpustošil karibské ostrovy a americkou Floridu. Tisíce obyvatel ostrovů Svatý Martin, Barbuda, Anguilla či Panenských ostrovů přišly o své domovy, některým se nedostávají potraviny či pitná voda, mnozí si stěžují na raketový růst cen nedostatkového základního zboží. Velkým problémem je rabování.

Jihovýchod Mexika postihlo před necelým týdnem zemětřesení, mělo sílu 8,2 stupně a bylo nejsilnějším v zemi za sto let. Od čtvrteční půlnoci zaznamenala seizmologická služba na 859 následných otřesů. Počet obětí se vyšplhal na 95.

Témata:  Mexiko hurikán počasí

Související

Aktuálně se děje

15. února 2026 17:11

14. února 2026 19:33

Nejméně věří Češi Turkovi, ukázal průzkum. Od politika přišla rázná reakce

První letošní výzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), realizovaný na přelomu ledna a února 2026, nabízí detailní pohled na to, jak čeští občané vnímají své politické představitele. Nejdůvěryhodnější postavou české politické scény zůstává prezident Petr Pavel, kterému věří 62 procent dotázaných. Jako jediný politik v šetření oslovuje téměř dvě třetiny veřejnosti a dosahuje kladného indexu důvěry ve výši +28.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Volodymyr Zelenskyj na MSC

Významný moment pro Česko: Zelenskyj na MSC poděkoval Pavlovi

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vystoupil na bezpečnostní konferenci v Mnichově s projevem, ve kterém se zaměřil na paralely mezi současnou ruskou agresí a historickými událostmi 20. století. Varoval, že ruský prezident Vladimir Putin se pokouší o scénář velmi podobný tomu z roku 1938. Podle Zelenského doufá Kreml v to, že si podmaní část Ukrajiny stejně, jako tehdy nacistický diktátor Adolf Hitler získal část Československa díky Mnichovské dohodě.