Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Atentátnice se odpálily v uprchlickém táboře v Nigérii, zabily nejméně 15 lidí

Nigérie
Nigérie
Foto: Pixabay

Abuja - Uprchlickým táborem na severovýchodě Nigérie otřásly tři sebevražedné atentáty. Zahynulo 15 lidí a 45 dalších je zraněno. Za útoky pravděpodobně stojí islamisté z Boko Haram.

Dnešní útoky zasáhly výdejnu jídla v uprchlickém táboře ve vesnici Konduga nedaleko města Maiduguri, kde Boko Haram před více než deseti lety vznikla.

První dvě exploze krátce po 12:00 SELČ si vyžádaly nejméně 15 obětí a 43 zraněných, napsala agentura AFP. Třetí výbuch zabil pouze atentátnici. Podle zdroje AFP útočily ve všech případech ženy. Islamisté stále častěji posílají na smrt ženy a dívky, mnohdy údajně pod vlivem omamných látek.

V nigerijském státě Borno a přilehlých oblastech Kamerunu jsou sebevražedné bombové útoky takřka na denním pořádku. Teroristé se k tomuto nástroji uchýlili poté, co je tažení nigerijské armády a regionální vojenské koalice připravilo o velkou část ovládaného území. Od roku 2011 jich provedli přes 400 a téměř 400 civilistů při nich usmrtili jen za posledních pět měsíců.

Témata:  Boko Haram terorismus v Nigérii Nigérie

Související

Aktuálně se děje

24. dubna 2025 16:35

24. dubna 2025 10:27

Daň z nemovitosti 2025: Blíží se platba, úřad začal rozesílat důležité informace

Blíží se lhůta pro úhradu daně z nemovitosti. Finanční správa v tuto chvíli začala s rozesíláním informací o výši daně, informoval úřad ve středu na webových stránkách. Poplatníci by měli částku znát nejpozději na konci května. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Demonstrace v Bratislavě (24.4.2025)

Slováci proti "ruskému" zákonu. Protesty po celé zemi míří na kontroverzní novelu

Ve čtvrtek večer se v několika slovenských městech i v zahraničí konají protestní shromáždění pod názvem Slovensko je Európa. Demonstrace se zaměřují zejména na odpor proti novele zákona o neziskových organizacích, kterou nedávno schválil slovenský parlament. Podle organizátorů tento zákon ohrožuje svobodu občanské společnosti a přibližuje Slovensko k autoritářskému modelu správy státu.