Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Srážka dvou aut v Alžírsku si vyžádala 17 obětí, většinu tvoří migranti

Alžírsko
Alžírsko
Foto: Pixabay

Alžír - Po srážce dvou vozidel zahynulo na jihu Alžírska 17 osob. 11 obětí bylo ze subsaharské Afriky a mohlo tedy jít o migranty směřující k severním břehům Afriky. Dalších pět osob utrpělo zranění.

"Nehoda zabila 17 osob, z nichž 11 byli cizinci ze subsaharské oblasti," řekl agentuře AFP plukovník Farúk Achúr s tím, že havárie se stala ve středu večer v pouštní oblasti Bordž Badži Mochtár u hranic s Mali.

Z pěti zraněných, kteří jsou nyní v péči lékařů, byli čtyři rovněž cizinci z jihu. Národnost obětí dále nespecifikoval.

Do EU se přes Alžírsko vydává stále více migrantů, jelikož trasy přes Libyi jsou čím dál tím nebezpečnější. Nevládní organizace odhadují, že těchto nelegálních přistěhovalců zde může být až 100.000.

Témata:  Alžírsko uprchlíci nehody aut

Související

Aktuálně se děje

8. října 2025 15:32

Pravda o konci Aleše Cibulky na Barrandově. Televize prozradila důvody

Aleš Cibulka pamatuje časy, kdy moderoval na největších tuzemských televizních stanicích. Nyní končí i na Barrandově, kam se před časem s velkou pompou vrátil. Televize odhalila, jaké jsou důvody ukončení spolupráce. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy