Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Oheň trápí i Alžírsko, hlášeny jsou oběti i z řad vojáků

Alžírsko
Alžírsko
Foto: Pixabay

Středomoří je v závěru července stále více postižené požáry. S ničivým živlem se potýká také Alžírsko, kde už dokonce nejméně 34 lidí přišlo o život. Tisíce osob pak musely být evakuovány, uvedlo ministerstvo vnitra. Zuří téměř stovka lesních požárů v šestnácti provinciích.

Mezi oběťmi je deset vojáků, kteří zápasili s ohněm, potvrdilo alžírské ministerstvo obrany. Aktuálně se živel snaží dostat pod kontrolu osm tisíc hasičů. Zraněno bylo 26 osob a kolem 1500 lidí muselo dočasně opustit své domovy, informovala BBC.

Nejničivější požáry zuří v hornatém regionu na východ od Alžíru, kvůli silnému větru se rozšířily až do obydlených oblastí dvou pobřežních měst. Úřady severoafrické země uvedly, že spustily soudní vyšetřování příčin požárů.

Alžírská národní energetická společnost Sonelgaz zároveň v pondělí zaznamenala historický rekord ve spotřebě elektřiny. Místní média už dříve psala o bezprecedentní míře používání klimatizace, protože soudobé stavební metody nedokážou v budovách zařídit dostatečný chlad.

Severní Alžírsko zažívá v posledních dnech rekordní vlnu veder, při níž teploty dosahují až 48 stupňů Celsia a jsou tak až o sedm stupňů vyšší, než je normál pro tuto roční dobu. Zdejší meteorologové varovali, že vysoké teploty mají pokračovat nejméně do konce července.

Témata:  Alžírsko požáry

Související

Aktuálně se děje

24. července 2024 16:30

Scholz promluvil o opětovné kandidatuře na kancléře

Německý kancléř Olaf Scholz, člen Sociálnědemokratické strany Německa (SPD), oznámil na tiskové konferenci, že se znovu plánuje ucházet o post předsedy německé vlády. Potvrdil to podle agentury Bloomberg krátce po oznámení termínu příštích voleb do Spolkového sněmu, které proběhnou 28. září 2025.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy