Mezi oběťmi je deset vojáků, kteří zápasili s ohněm, potvrdilo alžírské ministerstvo obrany. Aktuálně se živel snaží dostat pod kontrolu osm tisíc hasičů. Zraněno bylo 26 osob a kolem 1500 lidí muselo dočasně opustit své domovy, informovala BBC.

Nejničivější požáry zuří v hornatém regionu na východ od Alžíru, kvůli silnému větru se rozšířily až do obydlených oblastí dvou pobřežních měst. Úřady severoafrické země uvedly, že spustily soudní vyšetřování příčin požárů.

Alžírská národní energetická společnost Sonelgaz zároveň v pondělí zaznamenala historický rekord ve spotřebě elektřiny. Místní média už dříve psala o bezprecedentní míře používání klimatizace, protože soudobé stavební metody nedokážou v budovách zařídit dostatečný chlad.

Severní Alžírsko zažívá v posledních dnech rekordní vlnu veder, při níž teploty dosahují až 48 stupňů Celsia a jsou tak až o sedm stupňů vyšší, než je normál pro tuto roční dobu. Zdejší meteorologové varovali, že vysoké teploty mají pokračovat nejméně do konce července.