Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kolumbijští povstalci z FRAC slíbili propustit dětské vojáky

Děti
Děti
Foto: Pixabay

Bogotá - Kolumbijští levicoví povstalci z FARC slíbili, že ze svých řad propustí všechny dětské vojáky. Nikdo přesně neví, kolik jich bude.

Znepřátelené strany spolu nyní jednají o podmínkách příměří, což je jeden z posledních klíčových bodů uzavírané mírové dohody. Kolumbijský prezident Juan Manuel Santos minulý týden uvedl, že doufá ve "velmi brzké" ukončení války s FARC.

Revoluční ozbrojené síly Kolumbie souhlasili "s tím, že zajistí odchod všech mladších patnácti let ihned, jak budou dohodnuty podmínky", uvedly strany ve svém prohlášení zveřejněném na Kubě.

Rozhovory o ukončení nejdelší války v Latinské Americe, která od roku 1964 stála život na 260.000 lidí a miliony obyvatel přinutila opustit domovy, začaly v listopadu 2012. Letos v lednu bylo dohodnuto, že na odzbrojení povstalců budou dohlížet zástupci OSN a Společenství latinskoamerických a karibských států (CELAC).

Témata:  Kolumbie FARC děti

Související

Aktuálně se děje

29. července 2026 16:07

Petr Pavel fotil na závodech F1. Všimli si toho po celém světě

Český prezident Petr Pavel si opět vysloužil pozornost poměrně netradičním způsobem. V roli fotografa se o víkendu objevil na závodech Formule 1 v Maďarsku. Stal se tak i hvězdou na účtu na sociálních sítí, který sledují miliony lidí po celém světě. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy