Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Další krize na obzoru? Netanjahu vede Izrael do války, varuje šéf Hizballáhu

Izraelská armáda
Izraelská armáda
Foto: Pixabay

Bejrút - Vůdce libanonského radikálního hnutí Hizballáh Hasan Nasralláh dnes prohlásil, že izraelský premiér Benjamin Netanjahu vede svou zemi do války v Sýrii, v Libanonu i v pásmu Gázy. V proslovu také vyzval Židy, kteří emigrovali do Izraele, aby se vrátili zpět do zemí, odkud přišli.

Pokud ozbrojený konflikt propukne, nebude podle Nasralláha bezpečno na celém izraelském území, napsala agentura Reuters.

Napětí mezi šíitským hnutím a Izraelem v letošním roce vzrostlo a Jeruzalém pohrozil využít v případném ozbrojeném konfliktu veškerou vojenskou sílu. Izraelci však podle Nasralláha, jenž dnes mluvil před svými stoupenci, nemají tušení, co na ně v případě nové války čeká.

V červnu přitom vůdce libanonského hnutí varoval, že do války mezi Izraelem a Sýrii a Libanonem by se zapojili i bojovníci z Iráku, Íránu, Afghánistánu, Jemenu a Pákistánu.

Netanjahu při srpnovém jednání s generálním tajemníkem OSN Antóniem Guterresem oznámil, že Írán buduje v Sýrii a Libanonu továrny na výrobu přesných raket, které chce použít proti Izraeli.

Témata:  Izrael Hizballáh Libanon Benjamin Netanjahu

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:43

Patří StarDance na ČT? Ředitel televize prozradil, jak to cítí

StarDance pozítří opět pokračuje a poběží ještě několik sobot, než poznáme vítěze této řady. Měla by být tou vůbec poslední? I takové názory někdy zaznívají. Česká televize je ale bytostně přesvědčena, že taková show do vysílání patří. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.