Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tesco údajně zvažuje prodej obchodů ve střední Evropě

supermarket Tesco
supermarket Tesco
Foto: Evgeny Petrov / INCORP images

Budapešť - Podle informací maďarsého listu Magyar Idők by mohl britský řetězec supermarketů Tesco prodat své aktivity v Maďarsku a dalších zemích v regionu, tedy v České republice, Polsku a na Slovensku.

Firma by mohla prodat své aktivity v jednotlivých zemích dohromady, anebo odděleně. K prodeji by mohla přistoupit nejdříve březnu příštího roku.

Klíčové je, zda bude pokračovat tlak na zvýšení mezd zaměstnancům. List upozornil, že podnikatelský plán Teska na letošní rok nepočítá s růstem mzdových nákladů. Společnost propouští zaměstnance v regionu, včetně 250 v Maďarsku. Zaměstnanci firmy v Maďarsku nedávno stávkovali kvůli krachu jednání o růstu mezd s vedením.

České vedení se v červnu dohodlo s odborovou organizací, že se zaměstnancům prodejen řetězce Tesco od července zvýší základní tarifní mzdy v průměru o 11 procent. Některým mzdy vzrostou až o 14 procent.

Témata:  Tesco Maďarsko ekonomika

Související

Aktuálně se děje

1. dubna 2026 20:10

Petra Kvitová zveřejnila první fotku dvojčat. Prozradila, jak se jmenují

Bývalá tenisová šampionka Petra Kvitová se stala trojnásobnou maminkou. Šestatřicetiletá wimbledonská legenda si své soukromí během druhého těhotenství velmi pečlivě střežila, a tak jen málokdo tušil, že pod srdcem nosí hned dvě děti. V pondělí 30. března 2026 v utajení porodila dvě holčičky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Donald Trump

Vrátíme Írán do doby kamenné, pohrozil Trump v projevu

Americká armáda velmi brzy dokončí operaci v Íránu, protože dosáhla ohromujících vítězství, řekl americký prezident Donald Trump v ostře sledovaném projevu. Řeč trvala celkem 19 minut. Konflikt podle jeho slov potrvá ještě nižší jednotky týdnů. Trump také znovu pohrozil Teheránu útoky na elektrárny a ropná zařízení, pokud nedojde k dohodě.