Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Egypt zakročil proti LGBT komunitě, homosexuálové museli podstoupit vyšetření konečníku

Egypt
Egypt
Foto: Pixabay

Káhira - Organizace Amnesty International (AI) v dnešní zprávě uvedl, že egyptská policie v uplynulých čtyřech dnech zadržela v rámci kampaně proti komunitě LGBT 22 lidí.

Kampaň proti LGBT komunitě Egypt vyostřil před deseti dny poté, co na káhirském koncertu libanonské skupiny, jejíž frontman se otevřeně hlásí k homosexualitě, několik lidí mávalo duhovou vlajkou.

Od konání koncertu skupiny Mašrú lajla (Mashrou' Leila. Název skupiny je dvojsmyslný, znamená: "Projekt na jednu noc" či "Projekt Lajly") egyptská policie zadržela 32 žen a mužů. Pět z nich muselo podstoupit vyšetření konečníku kvůli podezření na provozování homosexuálního styku, uvedla AI.

Ačkoliv homosexualita není podle egyptských zákonů trestná, policie osoby obviňuje z nemorálního chování, prostopášnosti a rouhačství.

Skupina Mašrú lajla na twitteru Egyptskou policii vyzvala, aby okamžitě ukončila utlačování lidí s jinou orientací a neprodleně propustila všechny zadržené. "Rozsah nejnovějšího zatýkání podtrhuje, že homofobie je v zemi nebezpečně zakořeněná," uvedla Nadžia Búnaimová z AI s tím, že zmíněná vyšetření se rovnají mučení.

Témata:  Egypt homosexuálové AI (Amnesty International)

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.