Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při nehodě zemřel místopředseda kyrgyzské vlády

Autonehoda
Autonehoda
Foto: Pixabay

Biškek - Místopředseda kyrgyzské vlády Temir Džumakadyrov přišel o život. Zahynul spolu s řidičem a asistentem při dopravní nehodě.

Havárie se stala dnes ráno ve vsi Sadovoje, kde vicepremiérův služební terénní vůz Toyota Landcruiser narazil do nákladního auta Kamaz, sdělil novinářům úřad vlády.

Podle ministerstva vnitra šlo o čelní srážku v opravovaném úseku silnice mezi Biškekem a přechodem v obci Čaldovar na hranicích s Kazachstánem. Další okolnosti nehody se zjišťují.

Vicepremiér Džumakadyrov měl ve vládě na starosti otázky bezpečnosti a také přípravu prezidentských voleb, vyhlášených na 15. října. Místopředsedou vlády byl od konce srpna, před tím byl tajemníkem bezpečnostní rady, poznamenala agentura Interfax.

Témata:  Kyrgyzstán nehody aut

Související

Aktuálně se děje

19. května 2025 11:11

Jiří Bartoška (†78): Měl to být jeho poslední film. Režisér už má jasno, co bude dál

Česko se již zítra rozloučí se zesnulým Jiřím Bartoškou, po kterém tu zůstává i jeden navždy nedokončený filmový projekt. Když poprvé porazil vážnou nemoc, vrátil se komedií Teorie tygra. V posledních letech se řešilo pokračování. Nyní je definitivně jasno, že nevznikne. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy