Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Americké bombardéry přeletěly nad Korejským poloostrovem, doprovázely je jihokorejské stíhačky

Bombardér B-1B
Bombardér B-1B
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Soul - V úterý večer nad Korejským poloostrovem opět přeletěly americké bombardéry B-1B. Vyrazily ze základny USA na tichomořském ostrově Guam a doprovázely je dvě jihokorejské stíhačky F-15K.

Po vstupu do jihokorejského vzdušného prostoru zkušebně odpálily střely vzduch-země, jejichž cíl byl v pobřežních vodách východně od Jižní Koreje.

Podle agentury Reuters o tom informoval Pentagon s tím, že šlo o vůbec první noční přelet v doprovodu jihokorejských stíhaček.

KLDR si koncem září vyhradila právo sestřelit americké strategické bombardéry i mimo severokorejský vzdušný prostor, neboť prý prezident Donald Trump řadou ostrých prohlášení vyhlásil zemi válku. Podle vojenských expertů však severokorejská armáda nemá odpovídající výbavu na naplnění svých hrozeb.

Trump se v úterý sešel s ministrem obrany Jamesem Mattisem a šéfem armádních štábů Josephem Dunfordem, kteří mu prezentovali aktuální vývoj sporů mezi USA a KLDR, které se vyostřily po sérii severokorejských raketových a jaderných testů.

Témata:  Jižní Korea Severní Korea U.S. ARMY bombardér B-1B

Související

Aktuálně se děje

19. května 2025 21:08

Manželství Harryho a Meghan se hroutí? Snaží se přesvědčit o opaku, moc to ale nejde

Princ Harry a Meghan Markle se po týdnech spekulací o napětí v jejich vztahu objevili bok po boku na koncertě americké zpěvačky Beyoncé v Los Angeles. V rámci jejího turné Cowboy Carter si užívali večer plný hudby, tance a společných chvil, a veřejnosti tak dali jasně najevo, že jejich manželství rozhodně není v troskách.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Žralok bílý (Carcharodon carcharias)

Žraločí útoky: Proč tito mořští predátoři útočí na lidi a jak se riziku vyhnout?

Žraloci jsou odjakživa opředení mýty a strachem. Filmy jako Čelisti vytvořily v očích veřejnosti obraz krvelačných predátorů, kteří číhají těsně pod hladinou a vyčkávají na lidské oběti. Skutečnost je však mnohem méně dramatická – a mnohem zajímavější. Žraločí útoky na lidi jsou sice reálným jevem, ale z hlediska pravděpodobnosti se jedná o extrémně vzácné události. Přesto však existují a čas od času dojde k tragickým následkům. Proč k těmto útokům dochází a jak jim můžeme předejít?