Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Mogadišem otřásl masivní výbuch. 30 mrtvých, lidé jsou uvězněni v poškozených budovách

Teroristický útok, ilustrační foto.
Teroristický útok, ilustrační foto.
Foto: Reprofoto YouTube

Mogadišo - V somálské metropoli dnes explodoval vůz. Při masivním výbuchu, které poškodil i okolní budovy, zahynulo nejméně 30 osob. Desítky lidí utrpěly zranění.

Nákladní auto naložené trhavinou explodovalo v okamžiku, kdy ho začala sledovat policie. Podle svědků šlo o nejsilnější výbuch, jaký byl za poslední roky v tomto městě slyšet. Z místa se ozývaly i výstřely. Zasažen měl být zřejmě hotel ve čtvrti Hodan.

Výbuch poničil několik budov, v nichž jsou podle policie uvězněni lidé. Očití svědkové vypověděli, že exploze "zničila celé okolí". Podle BBC se druhý pumový útok odehrál ve čtvrtiny Medína. Jeho oběťmi se stali dva Somálci.

K odpovědnosti se zatím nikdo nepřihlásil, podobné útoky ale mají většinou na svědomí islamisté z hnutí Šabáb.

Témata:  terorismus v Somálsku Somálsko Al-Šabáb terorismus

Související

Aktuálně se děje

18. června 2026 19:56

Pravda o prvním dítěti Ondřeje Pavelce. Partnerka konečně promluvila

Česko se už v březnu dozvědělo, že bývalý hokejový brankář Ondřej Pavelec a modelka Tereza Budková se stali rodiči. Přesto se k tomu až do těchto červnových dnů ani jeden z nich nevyjádřil. Novopečená maminka ale mlčení konečně prolomila. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy