Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zavedení islámských státních svátků? Němcům se nápad vůbec nelíbí

Muslimové
Muslimové
Foto: Pixabay

Berlín - Většina Němců (přes dvě třetiny) je proti tomu, aby se v určitých oblastech spolkové republiky zavedly islámské státní svátky, jak o tom minulý týden hovořil ministr vnitra Thomas de Maiziére (CDU).

Z celkového počtu 82 milionů obyvatel žije v Německu asi 4,7 milionu muslimů. Pro zavedení islámských státních svátků se vyslovilo jen 7,8 procenta dotázaných Němců, proti tomuto návrhu jich bylo 70,1 procenta. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění, který dnes zveřejnil deník Bild.

Podle prezidenta ústředního výboru německých katolíků Thomase Sternberga ale v mnohonáboženské společnosti může v některých oblastech s vysokým podílem věřících muslimů přibýt i islámský státní svátek, aniž se tím zradí křesťanské tradice země.

Také de Maiziére hovořil o tom, že by se v oblastech Německa, kde žije hodně muslimů, mohly slavit islámské státní svátky. Zdůvodnil to mimo jiné tím, že se například svátek Všech svatých slaví také jen v oblastech, kde žijí katolíci, a nikoliv v těch protestantských.

Témata:  muslimové Německo de Thomas Maiziére

Související

Aktuálně se děje

18. července 2025 9:04

Je to v rukou policie. Jaromír Soukup po posledním maléru řekl, co je smutné

Jaromír Soukup má zase co vysvětlovat. V úterý večer ho totiž na dálnici zastavila policejní hlídka a dala mu dýchnout. Nulu podle dostupných informací přístroj neukázal. Podnikatel se ohání výsledkem krevního vyšetření a je přesvědčen, že za vším stojí expartnerka Agáta Hanychová, se kterou vede spor ohledně péče o dceru Rozárku. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Policisté z ČR, SR a Ukrajiny zadrželi podezřelého Ukrajince.

Slováci po výtkách přešli do protiútoku. Ministr zkritizoval českou BIS

Napětí mezi českými a slovenskými bezpečnostními složkami nastalo v souvislosti s případem zadržení ukrajinského občana, který má být zodpovědný za loňské výhrůžky školám v Česku a na Slovensku. Čeští policisté vyčinili slovenským kolegům za to, jak o případu informovali. Do věci se následně vložil slovenský ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD).