Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německý parlament po volbách: Anti-islámská AfD chce post místopředsedy

Německo
Německo
Foto: Pixabay

Berlín - Alternativa pro Německo (AfD) trvá na kandidatuře svého místopředsedy Albrechta Glasera do vedení Spolkového sněmu. V úterním hlasování neuspěl. Politikům vadí jeho kontroverzní výroky o islámu.

Kandidáti všech ostatních stran byli do předsednictva zvoleni hned v prvním kole. Poslední neobsazený místopředsednický post zůstává nadále vyhrazen protiimigrační a protiislámské Alternativě pro Německo. Je na této straně, koho na něj navrhne.

Její volební lídr Alexander Gauland (75) dnes podle německých médií uvedl, že AfD trvá na kandidatuře Glasera. Ten je podle něj připraven svou pozici k islámu poslancům ostatních stran vysvětlit, aby se vyjasnila "možná nedorozumění".

Glaser se v dubnu vyjádřil v tom smyslu, že by muslimům odepřel právo na svobodu vyznání, protože islám je konstrukce, která sama svobodu vyznání nerespektuje a potlačuje ji.

Témata:  Německo Islám

Související

Aktuálně se děje

20. května 2025 11:05

Nepříjemné vysvědčení pro Lucii Vondráčkovou. Tomáš Plekanec to řekl jasně

Lucii Vondráčkové vystavil bývalý manžel nepříjemné vysvědčení. Tomáš Plekanec narazil na problém u dětí, které má se slavnou herečkou a zpěvačkou. Podle jeho názoru tráví moc času na mobilech. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Žralok bílý (Carcharodon carcharias)

Žraločí útoky: Proč tito mořští predátoři útočí na lidi a jak se riziku vyhnout?

Žraloci jsou odjakživa opředení mýty a strachem. Filmy jako Čelisti vytvořily v očích veřejnosti obraz krvelačných predátorů, kteří číhají těsně pod hladinou a vyčkávají na lidské oběti. Skutečnost je však mnohem méně dramatická – a mnohem zajímavější. Žraločí útoky na lidi jsou sice reálným jevem, ale z hlediska pravděpodobnosti se jedná o extrémně vzácné události. Přesto však existují a čas od času dojde k tragickým následkům. Proč k těmto útokům dochází a jak jim můžeme předejít?