Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Záchranáři vyprostili tělo českého badatele ze rakouské jeskyně

Ilustračně fotografie
Ilustračně fotografie
Foto: INT

Vídeň - Rakouští záchranáři v noci na dnešek vyprostili českého badatele, který se smrtelně zranil v jeskynním systému Warwas Glatzen mezi obcemi Wildalpen a Mariazell. Vyšetřování neštěstí ještě nebylo ukončeno.

Podle agentury APA zahynul Čech pravděpodobně v pondělí kolem 23:00 SEČ při provádění vrtů, které jsou nutné pro instalaci jištění. Kus skály se uvolnil a muž se zřítil do třicetimetrové hloubky. S ohledem na zranění se experti domnívají, že zahynul na místě.

"Kolem jedné hodiny v noci jsme ho vyprostili z jeskyně," řekl dnes ráno policejní mluvčí Gerhard Rieglthalner. Podle něj šlo o velmi náročnou akci a v některých místech museli záchranáři rozšiřovat úzké spáry. Tělo bylo vyneseno k východu z jeskyně a poté byl pro něj vyslán vrtulník. Pitva v Rakousku není plánována.

Čech i jeho rakouský kolega byli považováni za zkušené speleology a od soboty zkoumali nové podzemní chodby v horském masivu Kräuterin Ybbstalských Alp. Zdejší jeskynní komplex patří k nejdelším v Rakousku: je dlouhý 10,7 kilometru a jeho výškový rozdíl je 765 metrů.

Témata:  úmrtí Čechů v zahraničí Jeskyně Rakousko

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.