Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Indii vybouchla elektrárna. Osm mrtvých, 100 zraněných

Indie, ilustrační foto
Indie, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Dillí - V uhelné elektrárně na severu Indie došlo dnes k explozi. Zahynulo nejméně osm lidí a zhruba sto dalších je zraněno.

Příčina exploze zatím není známá. Podle mluvčího společnosti NTPC, která elektrárnu ve městě Unčahar v severoindickém státě Uttarpradéš provozuje, se v jednotce číslo šest ozval "náhlý, nezvyklý zvuk".

Z kouřovodu unikaly plyny a pára. Mezi zraněnými je nejméně deset ve vážném stavu.

Není vyloučeno, že bilance obětí nadále poroste. Elektrárna byla po neštěstí uzavřena.

Témata:  Indie výbuch elektrárny

Související

Aktuálně se děje

13. února 2026 18:55

Česko slaví druhé zlato z italské olympiády. Jílek ho přidal ke stříbru

Bylo jasné před touto olympiádou v Miláně a Cortině d'Ampezzo, že teprve devatenáctiletý český rychlobruslařský talent Metoděj Jílek bude patřit mezi největší medailové naděje české olympijské výpravy. A tyto předpovědi se vyplňují do puntíku. Po stříbru na pěti kilometrech získává na svých prvních olympijských hrách i zlato po dalším fenomenálním výkonu na desetikilometrové trati.

Zdroj: David Holub

Další zprávy

Volodymyr Zelenskyj na MSC

Významný moment pro Česko: Zelenskyj na MSC poděkoval Pavlovi

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vystoupil na bezpečnostní konferenci v Mnichově s projevem, ve kterém se zaměřil na paralely mezi současnou ruskou agresí a historickými událostmi 20. století. Varoval, že ruský prezident Vladimir Putin se pokouší o scénář velmi podobný tomu z roku 1938. Podle Zelenského doufá Kreml v to, že si podmaní část Ukrajiny stejně, jako tehdy nacistický diktátor Adolf Hitler získal část Československa díky Mnichovské dohodě.