Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Senior přivolal kvůli nálezu bomby policii. Ukázalo se, že šlo o obří cuketu

Německá policie
Německá policie
Foto: Pixabay

Berlín - Jednaosmdesátiletý důchodce z městečka Bretten na jihovýchodě Německa přivolal na svou zahradu policii. Domníval se, že nalezl bombu z druhé světové války. Když na místo policie dorazila, čekalo na nic veliké překvapení.

Strážníci po důkladném prozkoumání zjistili, že jde sice skutečně o bombu, ale spíše vitamínovou. Důchodce totiž našel velkou cuketu, informovala policie v tiskové zprávě.

Cuketa byla čtyřicet centimetrů dlouhá, vážila pět kilo a podle policie byla „skutečně bombě velmi podobná". Zeleninu zřejmě někdo hodil přes živý plot.

Pyrotechnici na místo povoláni být nemuseli. Muži, který nález učinil, se ulevilo a o zneškodnění předmětu se postaral sám, dodali policisté. Zda cuketu vyhodil, nebo snědl, policie neuvedla.

Nález bomb z druhé světové války ani po více než sedmdesáti letech od jejího konce není v Německu ničím výjimečným. Často se během jejich zneškodňování musí z domovů evakuovat tisíce lidí.

Témata:  Německo policie Německo nálezy bomb z II. světové války

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.