Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vztahy USA a Ruska jsou nejhorší za desítky let, přiznává premiér Medveděv

Dmitrij Medveděv
Dmitrij Medveděv
Foto: kremlin.ru

Moskva/Manila - Ruský premiér Dmitrij Medveděv se domnívá, že vztahy mezi Moskvou a Washingtonem jsou momentálně na nejnižším bodě za desítky let. Proti osobě amerického prezidenta Donalda Trumpa ale výhrady nemá.

Medveděv kritizoval říjnové rozhodnutí Washingtonu rozšířit seznam protiruských sankcí. Dodal, že Spojené státy tímto krokem prohlásily Rusko za svého nepřítele, nikoliv jen soupeře.

Rusko proti sankcím, které už v říjnu označilo za nepřátelský akt, opakovaně protestuje a hrozí analogickou odvetou. Podle Medveděva je Moskva na nová odvetná opatření připravena.

Medveděv označil Trumpa za otevřeného a dobrého člověka, se kterým je možné hovořit o řadě témat. Medveděv se spolu s Trumpem a dalšími účastníky summitu ASEAN sešel v neděli na slavnostní večeři u příležitosti 50. výročí vzniku tohoto sdružení.

Témata:  Dmitrij Medveděv Donald Trump Rusko USA

Související

Aktuálně se děje

11:17

První předpověď počasí na září. Dramatická změna zatím není na obzoru

Čas letí a letní prázdniny se pomalu chýlí ke konci. Děti už přespříští týden usednou zpátky do lavic, přestože počasí je bude lákat k pobytu venku. Naznačuje to alespoň aktuální měsíční výhled Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy