reklama
Chlapci vytrhli v pardubické nemocnici mandle. Skončil v kómatu! - anotační obrázek
Chlapci vytrhli v pardubické nemocnici mandle. Skončil v…

Yalçin Topçu svými slovy reagoval na poslední rozepři v NATO, kdy během cvičení v Norsku byl Erdogan zařazen na seznam nepřátel. Informovala tom dnes turecká média. „Tato organizace, která se zabývá všemi druhy nepřátelských postojů vůči svému členu, není pro nás nezbytná. Naše přítomnost v této instituci musí být naléhavě řešena parlamentem," citoval Topçua deník Cumhuriyet.

Tureckého prezidenta pobouřilo, že byla při bojovém cvičení použita jako obrázek nepřítele fotka zakladatele moderního tureckého státu Mustafy Kemala Atatürka a také Erdoganovo jméno. Turecko v reakci na incident, který se stal před několika dny, pak oznámilo, že z cvičení stahuje 40 svých vojáků. Generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg se v pátek za to Ankaře omluvil.

Podle Stoltenberga to byla akce jedince, která neodráží oficiální postoj aliance. „Turecko je cenným členem NATO, který významně přispívá k bezpečnosti aliance," dodal Stoltenberg v prohlášení. I norské ministerstvo obrany později uvedlo, že události lituje.

Problematické je ale i jisté sbližování Turecka s Ruskem, od kterého se Ankara rozhodla koupit systém protivzdušné obrany S-400 za více než dvě miliardy dolarů (asi 44 miliard Kč).

0 komentářů Napište svůj názor

reklama