Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Žena napsala známému herci kvůli uprchlíkům. Soud o příspěvek na facebooku ale prohrála

Facebook
Facebook
Foto: Pixabay

Saarbrücken - Německý herec a režisér Til Schweiger vyhrál soud kvůli příspěvku na facebooku. Verdikt byl hodně sledovaný, protože se podobných případů na sociálních sítích každoročně odehraje celá řada.

Žena (58) po německých volbách Schweigerovi na facebooku napsala soukromou zprávu, v níž se ho ptala, jestli opustí Německo, jak údajně sliboval v případě, že se protiimigrační Alternativa pro Německo (AfD) dostane do parlamentu. "Vaše chápání demokracie a vaše slovní zásoba jsou mi odporné," napsala také herci, který se otevřeně stavěl za práva uprchlíků.

Schweiger (53) jí odpověděl: "Hej čumáčku...! Rande!? Jen my dva!?". Celou výměnu na konci září zveřejnil na svém profilu. Žena, která se následně stala terčem kritických reakcí Schweigerových příznivců, považovala postup herce za porušení svých osobnostních práv, a obrátila se proto na soud s požadavkem, aby herec příspěvek z facebooku odstranil.

Předsedající soudce Martin Jung to ale dnes odmítl. Konstatoval sice, že obecně by postup Schweigera představoval porušení osobnostních práv, tento konkrétní případ je ale jiný. Žena na herce zaútočila. Svou zprávou se tak zapojila do veřejně vedené debaty, a proto se sama musí postavit veřejné diskuzi a kritice.

Témata:  Facebook Německo internet

Související

Aktuálně se děje

19. května 2025 19:13

Trump si před telefonátem s Putinem volal se Zelenským

Americký prezident Donald Trump dnes krátce telefonicky hovořil s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským těsně před plánovaným rozhovorem s ruským vůdcem Vladimirem Putinem. Informaci přinesla agentura Reuters s odvoláním na zdroj obeznámený s průběhem událostí.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Žralok bílý (Carcharodon carcharias)

Žraločí útoky: Proč tito mořští predátoři útočí na lidi a jak se riziku vyhnout?

Žraloci jsou odjakživa opředení mýty a strachem. Filmy jako Čelisti vytvořily v očích veřejnosti obraz krvelačných predátorů, kteří číhají těsně pod hladinou a vyčkávají na lidské oběti. Skutečnost je však mnohem méně dramatická – a mnohem zajímavější. Žraločí útoky na lidi jsou sice reálným jevem, ale z hlediska pravděpodobnosti se jedná o extrémně vzácné události. Přesto však existují a čas od času dojde k tragickým následkům. Proč k těmto útokům dochází a jak jim můžeme předejít?