Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Taxikáři z Říma se učí angličtinu a etiketu

Itálie, ilustrační foto
Itálie, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Řím - Taxikáři nedělají italské metropoli dobré jméno. Město se proto rozhodlo pro ně otevřít kurzy angličtiny a vybraného chování.

Třebaže Řím žije do značné míry z turistiky, bývají jazykové znalosti pracovníků taxi často chatrné.

Na 750 řidičů se v osmi lekcích také dozví, jak dát turistům pocit, že jsou v italské metropoli vítáni, informovala agentura AP.

Počátkem tohoto týdne měli návštěvníci věčného města problém sehnat jak dobře, tak špatně vystupující taxikáře. Ti se totiž připojili ke stávce proti konkurenčnímu Uberu.

Témata:  Itálie taxi turisté Koloseum Řím

Související

Aktuálně se děje

3. května 2026 16:03

Výjimečná žena, skvělý člověk. Jiřina Bohdalová se u přání musela červenat

Česko v neděli slaví půlkulaté 95. narozeniny Jiřiny Bohdalové. Blahopřání se objevují i na sociálních sítích. S jedním takovým přispěchala zpěvačka Monika Absolonová. Co všechno na legendární herečce ocenila? 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy