Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Luxusní mateřská školka, nebo peklo? Děti měly vpichy po injekcích, za trest spaly nahé

Peking
Peking
Foto: Pixabay

Peking - Čínskou veřejnost znepokojil případ používání medikamentů a injekcí v jedné soukromé mateřské školce. Ta se nachází v luxusní pekingské čtvrti Čchao-jang a tamní policie oznámila, že na základě stížností rodičů zahájila vyšetřování.

Školka patří k řetězci RYB, který provozuje zařízení pro předškolní děti a v Číně jich má asi 250. V září společnost vstoupila na burzu na Wall Street. Její vedení se na sociálních sítích za případ v Pekingu omluvilo a ujistilo, že učitelé, jichž se případ týká, byli propuštěni. Podle čínských zdrojů se propuštění týká tří osob.

Podle tisku mělo stopy po vpichu na těle osm dětí ze dvou tříd, v nichž jsou děti od dvou do šesti let. "Syn mi řekl, že si po obědě bral dvě pilulky a po nich spal," sdělil jeden otec v televizi. Další děti vypověděly, že před spaním dostávaly sirup. Další rodič řekl, že "neposlušné děti musely stát za trest nahé nebo byly zamčeny v tmavé místnosti".

Policie začala prohlížet záběry z bezpečnostní kamery a pekingská komise pro výchovu sdělila, že byla ve všech školkách v Pekingu zahájena bezpečnostní kontrola.

Témata:  Čína mateřská škola děti

Související

Aktuálně se děje

15. května 2025 20:47

Změna zákoníku práce: Největší reforma za poslední roky je tady, od června bude řada věcí jinak

Český pracovní trh čeká od 1. června 2025 největší reforma za poslední roky. Takzvaná flexinovela zákoníku práce zavádí celou řadu novinek, které mají zpřehlednit a zjednodušit pracovněprávní vztahy. Změny se dotknou zaměstnanců i zaměstnavatelů, a to v oblasti výpovědních lhůt, zkušebních dob, pracovního volna nebo možností zaměstnávání mladistvých. Přestože cílem reformy je větší flexibilita, někteří odborníci upozorňují i na možné negativní dopady.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Vladimír Putin

Komentář

Ne partner k jednání, ale překážka k odstranění. Jak Putin vnímá Zelenského a celou Ukrajinu?

Ve světle aktuálního odmítnutí Vladimira Putina zúčastnit se jednání se svým ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským v Istanbulu je na místě znovu si připomenout, oč v této válce skutečně jde – a proč vůbec začala. Tento krok ze strany ruského prezidenta jen dále potvrzuje dlouhodobý postoj Kremlu. Nejde o hledání kompromisu, ale o vnucení vlastních podmínek prostřednictvím síly.