reklama
Poplach na německém nádraží! Ozbrojenec vzal rukojmí, přihlásil se k Islámskému státu! - anotační obrázek
Poplach na německém nádraží! Ozbrojenec vzal rukojmí,…

Telefonát suplujícího učitele na základní škole CJ Harris policii ohledně šestiletého muslimského chlapce s Downovým syndromem vedl k vyšetřování jeho rodičů, kteří se stali podezřelými z terorismu.

Podle vyšetřovatelů měl malý Muhammad Sulejman údajně při hodinách opakovat slova "alláh" a "bum". Jeho rodiče však trvají na svém - nemůže to být pravda, protože jejich syn "vůbec nemluví" a "má mentální schopnosti ročního dítěte".

Otec chlapce uvedl, že si jeho rodina prošla peklem, neboť kromě policie si na ně posvítila i sociální služba. "Poslední tři týdny byly nejhorší v mém životě," řekl Maher Sulejman pro televizi Fox26. "Má žena i děti před několika dny plakaly, já jsem je uklidňoval. Říkal jsem jim, že se nic neděje a všechno je v pořádku."

"Muhammad se narodil z Downovým syndromem, potřebuje péči 24 hodin denně. On vůbec nemluví, nemohl říct to, z čeho jej obvinili," dodal pro televizi. "Tvrdí, že je terorista. To jsou nesmysly, je to diskriminace. A ne ledajaká, ale cílená diskriminace."

Učitel, který policii zavolal, suploval za svého nepřítomného kolegu na základní škole CJ Harris. Mluvčí okresního úřadu pro vzdělávání uvedl, že kvůli zákonu o ochraně osobních údajů nemůže poskytnout informace o jednotlivých žácích veřejnosti.

Pearlandské policejní oddělení oznámilo ukončení vyšetřování s tím, že nebude podnikat žádné další kroky. To však neplatí o okresním Úřadu pro ochranu dětí. Jeho vyšetřování i nadále pokračuje.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama