reklama

Izrael považuje v rozporu s rezolucemi OSN celé město za svou metropoli, Palestinci žádají pro svůj budoucí stát za hlavní město východní Jeruzalém.

"Chceme být svědky zničení izraelské nadvlády. Budeme podporovat Palestinu svou krví," křičeli demonstranti před americkou ambasádou.

Mnoho účastníků protestu dnes v Jakartě mávalo palestinskými vlajkami a neslo transparenty na podporu intifády, tedy povstání proti Izraeli. K zahájení nové intifády vyzval Palestince ve čtvrtek vůdce palestinské radikální organizace Hamás Ismáíl Haníja.

Protest v Jakartě, hlavním městě země s největší muslimskou populací na světě, vedla militantní Fronta obránců islámu, která chce v Indonésii zavést přísné islámské právo šaría. Většina obyvatel Indonésie praktikuje umírněnou formu islámu a mnozí z nich volají po zákazu této radikální organizace.

V Jakartě se uskutečnily demonstrace proti Trumpovi a proti Izraeli již o víkendu. Tisíce lidí při nich požadovaly přerušení diplomatických vztahů se Spojenými státy a vypovězení amerického velvyslance.

reklama