Podle odborníků vlna cunami nehrozí. Ohnisko zemětřesení bylo v hloubce 109 kilometrů. Původně úřad ohlásil zemětřesení o síle 6,4 stupně v hloubce 118 kilometrů. Více než o hodinu po prvním zemětřesení udeřil menší otřes o síle 2,9 stupně v hloubce 107 kilometrů, dodala BMKG.

Podle agentury Reuters kvůli zemětřesení lidé vybíhali z budov. Někteří obyvatelé měst v oblasti na sociálních sítích uvedli, že zemětřesení silně pocítili. Mluvčí indonéské agentury pro zmírňování následků katastrof BNPB Abdul Muhari uvedl, že ve městě Garut byla zraněna jedna osoba a poškozeny čtyři domy. Úřady však oblast stále kontrolují.

Hornatý region v provincii Západní Jáva zasáhlo 21. listopadu zemětřesení o síle 5,6 stupně. Zemětřesení nebylo extrémně silné, ale vycházelo z malé hloubky, a tak způsobilo rozsáhlé škody. Vyvolalo sesuv půdy, který pohřbil vesnici Cijedil. Desítky tisíc lidí přišly o střechu nad hlavou a byly evakuovány do provizorních přístřešků či stanů.

Indonésie, kterou tvoří 17.000 ostrovů a ostrůvků, leží na rozhraní tří velkých tektonických desek, a zemětřesení jsou v této oblasti častá.