reklama

Německá federální policie informuje, že menší skupiny přistěhovalců se snaží dostat k břehům Británie přes severoněmecký přístav Cuxhaven v Dolním Sasku. Město leží u ústí řeky Labe do Severního moře. Informoval o tom tamní list Cuxhaven Nachrichten.

Podle mluvčího policie pocházeli migranti, kteří byli přistiženi při pokusu propašovat se ze země, z Kosova a Albánie. Jejich cílem jsou nákladní lodě, které pravidelně cestují mezi Cuxhavenem a Spojeným královstvím. Jakmile se migranti dostanou do oblasti přístavu, pokusí se vplížit pod otevřené plachty do nákladních automobilů.

„Mí kolegové objevili v přístavu areálu několik desítek lidí," řekl mluvčí policie deníku. Policie už reagovala posílením bezpečnostních opatření v přístavu.

Celkem tamní policie zaznamenala 32 incidentů, do kterých bylo zapleteno 62 lidí. V posledních třech týdnech se přitom počet zadržených zvýšil, uvedl Spiegel.

Dne 16. května byli tři muži chyceni v anglickém přístavu Immingham a poslán zpět do Německa. Právě tito tři muži o čtyři dny dříve proklouzli na nákladní loď v Cuxhavenu.

Policie dodává, že nejnovější bezpečnostní opatření by měla být účinná při chytání velké většiny nelegálních migrantů.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama