Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Požár, který poničil luxusní čtvrť v Los Angeles, založili bezdomovci

Los Angeles
Los Angeles
Foto: Pixabay

Los Angeles - Lesní požár, který minulý týden v losangeleské luxusní čtvrti Bel Air zničil šest domů a dvanáct dalších poškodil, založili bezdomovci. Plameny pohltily i jejich tábořiště u dálnice, ve kterém přebývali.

Bezdomovci neopatrně zacházeli s ohněm při vaření jídla.  Krátce poté, co požár minulý týden vypukl, hasiči do tábora bezdomovců nedaleko dálnice vyrazili, nikoho v něm ale už nenašli. Že se ještě někoho podaří v souvislosti se vznikem požáru zadržet, je tak podle listu The New York Times nepravděpodobné.

Požár přinutil tisíce lidí k evakuaci. Ve čtvrti Bel Air, kde žije řada bohatých a slavných, se cena domů pohybuje od dvou do desítek milionů dolarů.

Oheň sužující Bel Air se podařilo uhasit v úterý. Na mnoha místech Kalifornie ale hasiči dál s plameny bojují. Nejhorší situace nyní panuje v okolí Santa Barbary. Požár "Thomas", který tu zuří, se stal už pátým největším v moderních dějinách Kalifornie a vůbec největším od roku 1961. Zničil už přes 680 domů a uhasit se ho podařilo teprve ze čtvrtiny.

Témata:  bezdomovci Los Angeles požáry v USA

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.