Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Během útoku na humanitární konvoj v Nigérii byli zabiti čtyři lidé

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Reprofoto ČT

Abuja - Při útoku na humanitární konvoj OSN na severu Nigérie byli zabiti čtyři lidé. Zatím není jasné, zda jsou oběťmi přímo příslušníci Světového programu pro výživu (WFP).

"WFP může potvrdit, že konvoj doprovázený nigerijskou armádou včetně nákladních automobilů najatých WFP se v sobotu stal terčem útoku ozbrojených skupin 35 kilometrů jihovýchodně od Ngaly ve státě Borno," sdělila mluvčí programu.

"Čtyři lidé, včetně řidiče nákladního automobilu najatého WFP a řidičův asistent byli při incidentu zabiti," uvedla dále organizace OSN.

Útok je posledním z mnoha v regionu, který už téměř devět let sužuje konflikt s islamistickou skupinou Boko Haram.

Témata:  Nigérie humanitární pomoc OSN (Organizace spojených národů)

Související

Aktuálně se děje

8. února 2026 4:00

První předpověď počasí na příští víkend. Zima se vrátí

Zima sice v Česku pokračuje, ale počasí se v posledních dnech oteplilo. Příští únorový víkend by však měl přinést ochlazení, vyplývá z aktuálního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy