Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Filipíny zasáhla bouře, masy bahna zabily desítky lidí

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: News.com.au **www.news.com.au**

Manila - Tropická bouře Kai-tak, která se v uplynulých dnech přehnala přes centrální část Filipín, zabila již 43 lidí. Dalších 45 osob se po rozsáhlých sesuvech půdy pohřešuje. Podle úřadů je jejich šance na přežití mizivá.

Bouře přinesla na Filipíny vichr dosahující rychlosti až 90 kilometrů v hodině a lijáky, které způsobily rozsáhlé záplavy a sesuvy bahna. O víkendu byla přerušena letecká i lodní doprava. Evakuováno bylo kolem 100.000 lidí.

V pondělí se bouře přesunula nad Jihočínské moře. "Záchranné práce pokračují, ale nenacházíme žádné živé. Vytahujeme jen mrtvé," řekl dnes představitel místních úřadů Sofronio Dacillo. "Nevzdáváme se, ale naděje (na nalezení přeživších) je velmi chabá," dodal.

Většinu obětí smetl sesuv půdy na malém ostrůvku Biliran, uvedla dnes agentura AFP.

Témata:  Filipíny sesuv půdy bouře

Související

Aktuálně se děje

22. července 2025 20:39

22. července 2025 16:46

22. července 2025 4:00

Počasí bude o víkendu deštivé. Hrozí další bouřky

O nadcházejícím víkendu nás čeká spíše deštivé počasí. Podle ČHMÚ.cz se také mohou objevit bouřky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy