Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Katastrofy letos způsobily pojistné škody 136 miliard dolarů

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Cyruch - Zajišťovna Swiss Re spočítala, že přírodní katastrofy a katastrofy způsobené člověkem letos způsobily pojistné škody za 136 miliard dolarů (2,9 bilionu Kč). Nejvíc řádily hurikány a lesní požáry.

Na výsledcích se z velké části podepsal americký kontinent, kde v Karibiku a na jihu Spojených států řádily hurikány, v Mexiku zemětřesení a v Kalifornii požáry, které se ještě nepodařilo zcela uhasit.

Hurikány Harvey, Irma a Maria způsobily pojistné ztráty za 93 miliard dolarů. To je nejvíce od roku 2005, kdy hurikány přišly pojišťovny na 112 miliard dolarů.

Celkové letošní ekonomické ztráty z katastrof Swiss Re odhaduje na 306 miliard dolarů. To je rovněž vysoko nad desetiletým průměrem 190 miliard USD, napsal list Financial Times.

Témata:  katastrofy požáry USA

Související

Aktuálně se děje

9. listopadu 2025 21:05

Ukrajinské vlajky mohou zmizet z dalších budov, naznačil Havlíček

Nový předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) v týdnu jako jeden z prvních kroků ve funkci sundal ukrajinskou vlajku ze sněmovní budovy. Stal se terčem kritiky některých občanů i vybraných politiků. Babišův nejbližší spolupracovník Karel Havlíček (ANO) nicméně naznačil, že by ukrajinské vlajky mohly zmizet i z budov dalších státních institucí. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy