Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Trest za diskriminaci žen. Tunisko zakázalo přistávání letadel z emirátů na svém území

Tunisko
Tunisko
Foto: Pixabay

Tunis - Tunisko zakázalo přistávání všech letadel ze Spojených arabských emirátů (SAE) na svém území. Výjimečný stav v Tunisku vyhlášený dne 24.11.2015 byl opětovně prodloužen do 11.02.2018 a platí pro celé území Tuniska.

Rozhodnutí Tuniska se týká všech leteckých společností SAE, oznámilo dnes tuniské ministerstvo dopravy. Před dvěma dny SAE zakázaly tuniským ženám letět na území Emirátů, případně ho využít k tranzitu.

Podle agentury AFP vyvolalo opatření SAE velké pozdvižení v tuniských sdělovacích prostředcích. Aktivisté ho označili za diskriminační a rasistické, informuje BBC. Emiráty dnes jako důvod uvedly blíže neupřesněné bezpečnostní obavy.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR vyzývá občany při cestách do Tuniska k maximální obezřetnosti, doporučuje vyhýbat se místům s velkou koncentrací osob, individuálnímu cestování po zemi a nočnímu cestování mimo nejdůležitější silniční trasy.

Důrazně se nedoporučuje cestovat do oblastí kolem hranic s Alžírskem a Libyí, do horských oblastí guvernátů Kasserine a Kef, ve kterých pravidelně probíhají vojenské antiteroristické akce. Dále české ministerstvo nedoporučuje cestovat do oblasti měst Siliana, Kairouan a Kasserine, do pouštní zóny jižně od linie Bir Rijm Maatoug – Borj Bourguiba – Ben Guerdan a do horské oblasti na severozápadě Tuniska.

Témata:  Tunisko Spojené arabské emiráty letectví a letadla

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.