Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Obnažená aktivistka se ve Vatikánu vrhla na Ježíška. Bůh je žena, křičela

Vatikán, ilustrační foto
Vatikán, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Vatikán - Aktivistka ze skupiny Femen se dnes pokusila zmocnit sochy Ježíška na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu. S obnaženými ňadry přeskočila bezpečnostní zábrany a s pokřikem "Bůh je žena" se hnala k betlému v nadživotní velikosti.

Policisté ji zastavili ve chvíli, kdy sahala po postavě Ježíška. Skupina Femen na své internetové stránce ženu identifikovala jako Alisu Vinogradovovou a nazvala ji "sextremistkou".

Stejná událost se ve Vatikánu stala o Vánocích před třemi lety, kdy se jiné člence Femenu podařilo sochy Ježíška zmocnit. Byla zatčena a posléze propuštěna, vatikánské úřady jí ale zakázaly vstup na území církevního státu.

Hnutí Femen vzniklo v roce 2008 a proslulo skandálními akcemi polonahých aktivistek na Ukrajině, v Rusku i na západě Evropy. Na svém webu uvádí, že jeho cílem je "úplné vítězství nad patriarchátem". Jedna ze zakladatelek Femenu v lednu uvedla, že hnutí se už v roce 2015 fakticky rozpadlo a od té doby jsou všechny akce už jen vlastními iniciativami jednotlivých demonstrantek, i když se konají pod značkou Femen.

Témata:  FEMEN Vatikán feminismus

Související

Aktuálně se děje

11:50

Leoš Mareš terčem Jana Krause. Schytal to za vizáž i pěvecké výkony

Do výročního dílu Show Jana Krause k dvaceti letům pořadu na televizní obrazovce přijal pozvání i Leoš Mareš. A je otázkou, zdali toho zpětně nelituje. Kraus, který nikdy neměl problém říkat věci narovinu, se do něj opřel hned několikrát. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.