Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Británii trápí náledí, na letišti Stansted zůstalo 300 pasažérů. Lidé si stěžují na chaos

Letiště
Letiště
Foto: Pixmac

Londýn - Obyvatelé britských ostrovů se dnes od rána potýkají s náledím. Už ve středu přitom v částech Británie sněžení ochromilo silniční a leteckou dopravu.

Po výpadcích na letištích na sever od Londýna čekalo přes noc na spoj asi 300 pasažérů na letišti Stansted, kde společnost Ryanair zrušila nejméně 16 letů.

Frustrovaní cestující si na sociálních sítích stěžovali na chaos a nezvládnutí situace ze strany letištního personálu. "Stovky zákazníků jsou ponechány na Stanstedu bez informací a pomoci," stálo v jednom z příspěvků na twitteru, jehož autorem je Paul Hope.

Mluvčí letiště Stansted ve středu uvedl, že čekající pasažéři dostanou od zaměstnanců lehátko a přikrývku, zda se tak skutečně stalo, ale není jasné. "Rozhodně žádné deky, jídlo, ani jakákoli jiná podpora pro pasažéry, kteří tady čekají už přes osm hodin..." komentovala situaci na twitteru uživatelka Lucy Weyinmi.

Britský meteorologický úřad hlásí na pátek další sněžení a varuje, že může opět docházet ke komplikacím v letecké dopravě. Nejnižší stupeň varování bude platit na severu Anglie a v části Skotska.

Témata:  Velká Británie letiště náledí

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.