Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pro záchranu žraloka riskovali vlastní živort+VIDEO

Žraloci, ilustrační fotografie
Žraloci, ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Honolulu - Skupinka mladých mužů na pláži pomohla zachránit žraloka, kterému se v tlamě zaseknul hák. Hrozilo jim velké nebezpečí, přesto neváhali.

Na mělčině u pláže uviděli bezmocně se plácat žraloka, nikdo z nich neváhal a vrhli se mu pomoci. Jeden z odvážných mužů ho vytáhl na břeh. Žralok mohl mít podle videozáznamu kolem jednoho a půl metru.

Žralok měl v tlamě zaseknutý velký hák. Přestože všichni zúčastnění riskovali své zdraví, neotáleli a rozhodli se zvířeti pomoci. Zatímco ho ostatní přidržovali, jeden z mladíků hák vytáhl. Na videu je zachycena celá záchranná akce.

Zdroj: YouTube

Žralok tygří žije většinou o samotě. Je pro něj charakteristická velká tlama na spodní straně hlavy a pevné čelisti, které jsou vybaveny velkým množstvím nožovitých zubů. Je považován za jednoho z nejagresivnějších žraloků. Podle statistik ISAF má na svědomí asi 19% všech fatálních útoků na člověka.

Nakonec se paryba dostala bezpečně zpátky do vody. Pravděpodobně šlo o mládě, dospělý jedinec může dosahovat délky až čtyři a půl metru. Na videu je zachycena jeho veliká tlama. Kdyby se zakousl do některého ze svých zachránců, jistě by šlo o vážné, ne-li fatální zranění.

Témata:  žraloci Havajské ostrovy

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.