reklama
Milionář Richard Gere z Pretty Woman se potřetí ožení! S o 33 let mladší Španělkou! - anotační obrázek
Milionář Richard Gere z Pretty Woman se potřetí ožení! S o…

Republikánští členové klíčových výborů amerického Kongresu našli poprvé důkazy o spáchání trestného činu, napsal zpravodajský server The Hill s odvoláním na poslance a vyšetřovatele. Písemné důkazy prý svědčí o tom, že Clintonová přes svůj soukromý nezabezpečený účet odesílala tajné dokumenty, a překročila tím zákon.

Samotné spisy FBI údajně konstatují, že rozesílání "velkého objemu" tajné pošty je důkazem trestného činu a zároveň svědčí o křivé výpovědi "důležitého svědka" při výslechu. Jméno svědka je v protokolech FBI začerněno, ale podle The Hill jde o pracovníka počítačové firmy, která měla poštovní server Clintonové ve správě.

Vyšetřovatelé FBI nicméně v roce 2016 Clintonovou z podezření z trestného činu očistili. Stalo se tak v době, kdy už byly důkazy o její vině jasné, a navíc ještě před výslechem klíčových svědků, tvrdí republikáni.

FBI informace republikánů odmítla komentovat. Demokraté připustili, že postup vyšetřovatelů byl neobvyklý, nicméně obvinili Republikánskou stranu, že záležitost politizuje.

– Globe24.cz / ČTK

0 komentářů Napište svůj názor

reklama