Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Strach o bezpečnost v Bílém domě: Trumpovi poradci nesmějí používat soukromé mobily

Bílý dům, Washington D.C., USA
Bílý dům, Washington D.C., USA
Foto: Pixabay

Washington - Spolupracovníci prezidenta Donalda Trumpa mají zakázáno používat soukromé mobily. Důvodem je zajištění bezpečnosti a hladkého fungování komunikačních systémů v Bílém domě.

Nařízení vydal personální šéf Bílého domu John Kelly, jehož osobní mobil loni v říjnu napadli neznámí kybernetičtí útočníci. "Zákaz platí od příštího týdne," oznámila mluvčí prezidenta Sarah Sandersová.

Nařízení se vztahuje na prezidentské poradce sídlící v západním křídle Bílého domu a na všechny jejich hosty. Tyto osoby budou moci používat pouze služební mobily. Podle serveru Politico má opatření zabránit únikům informací a zajistit bezpečnost před útoky ruských a čínských hackerů.

Zákaz zkomplikuje Turmpově štábu život. Poradci si stěžují, že nebudou mít žádoucí kontakt s rodinou. Ze služebních telefonů rovněž není možné rozesílat textové zprávy.

Témata:  Bílý dům USA Donald Trump mobily

Související

Aktuálně se děje

17. dubna 2026 12:00

Češi platí za mobil víc než většina Evropy. Ceny teď může srazit nečekaný hráč

Lidl znovu zkouší přepsat pravidla hry. Tentokrát ne v regálech s potravinami, ale v kapsách zákazníků. Řetězec ze skupiny Schwarz Group chce vyrůst v plnohodnotného virtuálního mobilního operátora a postupně vstoupit až na tři desítky trhů. Jinými slovy, vedle rohlíků a jogurtů by mohl začít „prodávat“ i gigabajty. A pokud vsadí na svou tradiční zbraň, cenu, může to zamíchat kartami i v Česku, kde mobilní služby patří k nejdražším v Evropě.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Péter Magyar (TISZA)

Komentář

Přivede Magyar Maďarsko do eurozóny? Trhy naznačují odpověď

Trhy o tom zatím rozhodně přesvědčeny nejsou. Výnos maďarských dluhopisů sice po jeho volebním triumfu citelně klesl. I tak se však rozdíl ve výnosu (spread) desetiletých maďarských a desetiletých slovenských dluhopisů drží o něco výše než v průměru v letech 2018 a 2019. A to eurové Slovensko rozhodně rozpočtově nehospodaří nikterak ukázkově.