reklama
Máte rádi čokoládu? Experti pro vás mají zásadní zprávu! - anotační obrázek
Máte rádi čokoládu? Experti pro vás mají zásadní zprávu!

Generální ředitel úřadu pro ochranu uprchlíků a osob bez státní příslušnosti (Ofpra) Pascal Brice připomněl, že v roce 1981, od kterého Ofpra vede údaje, to bylo méně než 20.000 žádostí. "Potvrzuje to, že Francie patří k hlavním zemím, kde se v Evropě žádá o azyl," uvedl Brice. Francie je nicméně pozadu zejména za Německem, které v letošním roce očekává skoro 200.000 žadatelů.

"Míra schválení", které žadatelům umožňuje stát se uprchlíky, se z 38 procent v roce 2016 snížila na 36 procent. Pokles podle Briceho způsobili žadatelé, jako jsou Albánci.

Loni skutečně vévodila zemím původu žadatelů o azyl Albánie: 7630 žádostí představovalo zvýšení o 66 procent. Vzhledem k tomu, že Albánie se považuje za "bezpečnou zemi", Ofpra poskytla ochranu pouze 6,5 procentům žadatelů.

Tento opakující se jev, související podle Briceho s ekonomickou migrací, znepokojuje francouzské a albánské úřady, které v létě spustily program zaměřený na potírání sítí nelegální migrace.

Druhou zemí v pořadí je Afghánistán s 5987 žádostmi (vzestup o šest procent), z nichž se vyhovělo 83 procentům. Následuje Haiti, Guyana, Súdán a Guinea. Vysledovat se dá také silný růst počtu migrantů z frankofonní západní Afriky, zejména Pobřeží slonoviny, který se více než zdvojnásobil, a také Konga. Ačkoliv uprchlíci ze Sýrie získávají ochranu v 95 procentech případů, což je velmi vysoká míra, loni podali ve Francii o desetinu méně žádostí.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama