Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Islamisté napadli organizaci Save the Children v Afghánistánu, zraněno bylo 11 lidí

Afghanistán
Afghanistán
Foto: Pixabay

Kábul - Terčem útoku se dnes ráno stalo sídlo humanitární organizace Save the Children ve městě Dželálábád v provincii Nangarhár na východě Afghánistánu. Zraněno bylo nejméně 11 lidí. K útoku se dosud nikdo nepřihlásil. V Dželálábádu ale často útočí Tálibán.

Přibližně v 09:10 místního času (05:40 SEČ) odpálil sebevražedný atentátník před areálem nálož ve voze. Do budovy posléze vtrhli útočníci.

Podle záběrů z místa hořelo před objektem několik aut. Místní média informovala, že z nedaleké školy utíkaly během přestřelky v sídle Save the Children děti. V okolí se nacházejí kanceláře dalších mezinárodních organizací.

Mezinárodní humanitární organizace Save the Children prosazuje práva dětí a v rozvojových zemích jim poskytuje pomoc a podporu. V Afghánistánu se například soustřeďuje na jejich vzdělání a na zdravotní péči o děti.

Témata:  teroristické útoky v Afghánistánu Afghanistán

Související

Aktuálně se děje

14. září 2025 14:26

Tajemství úspěchu Jaroslava Uhlíře. Osud ho dal dohromady se skvělými parťáky

Už osmdesát let je s dnešním datem 14. září neodmyslitelně spjatý jeden malý velký muž. Jaroslav Uhlíř v neděli slaví kulaté osmdesáté narozeniny. České veřejnosti je dobře známý díky spolupráci se dvěma dalšími známými umělci. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy